TARİHÇE


Şirketimizin tarihçesi 40’lı yılların sonlarına, Türkiye sanayisinin doğum sancıları çektiği zorlu yıllara uzanıyor.

Halka her şeyi hesaplı fiyatlarla sunan, Alaşehir’in meşhur ‘Kelepir Amcası’ Mehmet Enç; Bakkaliye, hırdavat ve zahire işleri ile meşgul olmaya başlar. Bu ticaret uzun yıllar devam eder.

80’li yıllarla birlikte ikinci kuşak Mustafa Enç toptan bakkaliye ürünleri dağıtımına başlayarak hızla değişen yeni Türkiye’nin ritmini yakalar.

Şirketimiz; 90’lı yıllarda Kelepir Gıda Ltd. Şti olarak kurumsal bir yapıya kavuşur. Enç ailesinin 3.Kuşak gençleri iş süreçlerine dahil olarak, şirkete büyük bir dinamizm kazandırır.

Şirketimiz özelleştirme ihalesi kazanır, bölge sigara dağıtımı operasyonları üstlenir. Ferman Çay ve Bençay markalarını yaratır; çay paketleme fabrikaları açarak üretim yapmaya başlar. Kısa süre sonra Benküp şeker fabrikası hizmete girer.

2006 yılında Osmanlı Dağıtım kurulur. Şirket; İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Balıkesir illerinde 20.000 yakın müşteriye ulaşır. Şirket organizasyon yapısını optimize eder. Osmanlı Gıda, Osmanlı Lojistik, Osmanlı Filo kurulur.

Yenilenen kurumsal kimliğimiz ve organizasyon yapımızla, Osmanlı Şirketler Grubu olarak başarılı projeler yürütmeye ve halkımız için hizmet üretmeye devam ediyoruz.

HAKKIMIZDA


Tam Zamanında, Tam Olması Gereken Yerdeyiz!

Imperial Tobacco, Nestle, Eti, Perfetti, PepsiCo, Torku, Red Bull gibi sayısız global markanın dağıtım ve lojistik operasyonlarını, sıfır hata ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti anlayışı çerçevesinde yürütüyoruz.

20.000 aşkın satış noktasına ulaşıyor, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürünleri tam zamanında teslim ediyoruz.

Markaları tüketicilerine her koşulda ulaştıran gizli bir kahraman gibi çalışıyoruz.

İLKELERİMİZ


MİSYONUMUZ

Kârlılıktan ödün vermeden, dağıtım sektöründe üstlendiğimiz güvenilir çözüm ortağı olma misyonumuzu sürdürmek, yeni proje yatırımlarıyla istihdam alanları yaratmak.

 

VİZYONUMUZ

Önümüzdeki 5 yıl içinde Osmanlı Gıda Grubu çatısı altında topladığımız catering markalarına yatırım yaparak; Global markalarla rekabet eden, Türkiye’nin en büyük ve kârlı zincir kafe ve restoran grubuna sahip olmak.

YÖNETİM ŞEMASI


Gıda Dağıtımı


Sigara Dağıtımı


GRUP ŞİRKETLERİMİZ